Tutorial: odzyskiwanie zdjęć po formatowaniu za pomocą EasyRecovery

Program EasyRecovery pomoże nam odzyskać dane z sformatowanego dysku twardego. Ważne jest aby po formatowaniu dysk twardy nie był ponownie zapisywany przez inne dane. Najlepiej użyć do tego komputera znajomego poprzez podpięcie do jego komputera dysku twardego i ustawienie go jako slave.

Nie umiem podłączyć dysku twardego do innego komputera

Jeśli nie jesteś mocny/a w komputerach możesz zainstalować program na sformatowanym dysku twardym, ale pamiętaj – każdy plik (również Windows) zapisany na sformatowanym dysku twardym zmniejsza szanse na odnalezienie nieuszkodzonych plików.EasyRecovery dostępny w sieci to wersja trial – co to znaczy? Trial oznacza, że program jest z ograniczeniami: czasowymi (np. czasowymi 30dni) i/lub funkcjami. W przypadku EasyRecovery pliki sformatowane możesz zobaczyć ale nie możesz na nowo zapisać. Cena programu to około 1000 zł.Operacja odzyskiwania danych 1. Po instalacjii uruchom program. 2. W menu z lewej strony wybierz „Data recovery” a następnie „Format Recovery”. 3. Następnie wybieramy partycję, która ma zostać przeszukana oraz system plików (Standardowo NTFS)

format1

Po naciśnięciu next program przeszuka dysk twardy. Mi zajeło to 1,5h. 4. Po przeszukaniu program wyświetli znalezione pliki. format2 LOSTFILE zawiera foldery, których nazwy zostały skasowane, jednak pliki znajdujace się w nich są w większości możliwe do odczytu i nazwane. 5. Za pomocą „Find” można wyszukać foldery i pliki. Moje zdjęcia miały w nazwie IMG, dlatego w okienku wpisuję IMG* (gwiazdka zastępuje dowolny znak). format3 6. Pliki i foldery które chcemy odzyskać musimy zaznaczyć „ptaszkiem”. 7. Po kliknięciu „next” program wyświetli dodatkowe opcje. (1) Zapisz pliki na lokalnym dysku (np. pendrive) (2) Zapisz pliki na serwerze FTP. (3) Utwórz archiwum ZIP i maksymalna wielkość jednego archiwum. (4) Statystyki. format4 Niestety, niektóre odzyskane pliki mogą być uszkodzone i niezdatne do odczytu – to cena za nasze błędy 😉 Oficjalna strona EasyRecovery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *