„Mój aparat firmy #krzak robi złe zdjęcia… pomocy!” [e-mail]

Dziś o tym dlaczego nie warto kupować aparatów fotograficznych firmy #krzak (mało znanej).

Niestety przypadkiem zgubiłem tego maila oraz moją odpowiedź więc podam ogólny zarys sytuacji i rozwiązanie.

Kupiłam aparat firmy Yakumo i robi złe zdjęcia. Jedne są za czarne a inne prześwietlone i ogólnie są takie niewyraźne. Czytałam na forum fotograficznym o tej firmie, że ta marka ogólnie ma takie tandetne aparaty. Co zrobić? Czy jest jakaś nadzieja, żeby to naprawić?

Odpowiedź (październik 2008)
buszNo niestety, ale elementów wewnętrznych aparatu to się raczej nie wymieni, bo ich: po pierwsze ich nie ma w sprzedaży detalicznej, a po drugie jeśli by i były to w zapewne w kosmicznej cenie (wyprodukowane przez inną firmę #krzak). Co do wymiany softu (oprogramowanie wewnątrz aparatu, które służy do przetwarzania zdjęć na formę cyfrową) to też może problem, bo po pierwsze trzeba rozbierać aparat i można utracić gwarancję. Po drugie musi to zrobić ktoś obeznany. I po trzecie gdzie szukać takiego softu (przecież poza oficjalnym może nic nie istnieć).

W następnym mailu dowiedziałem się, że owa osoba dostała go w przystępnej cenie oraz, że zastanawia się nad kupnem innego i czy widzę rozwiązanie co zrobić z tym aparatem?

Moja odpowiedź
No to ma już Pani idealny prezent na komunię 🙂

Co do aparatów firmy #krzak to należy zachować szczególną ostrożność przy kupowaniu, zawsze warto poczytać jakieś niezależne opinie na forum – zresztą to dotyczy każdego aparatu.

Co do wyboru firmy to z tym może być ciężko. W dzisiejszych czasach to czy coś jest do tyłka czy ok zazwyczaj poznajemy po zakupie i używaniu tego produktu. W internecie znajdziemy strony testerów urządzeń elektronicznych (w tym aparatów fotograficznych).

Co do tandety to która znana firma pozwoliłaby sobie na wyprodukowanie jakiegoś szmelcu, o którym by trąbili wszyscy testerzy i userzy forum wypominając nawet najmniejsze błędy po kolei? Przecież to strzelenie sobie w kolano – klienci mając jakąś wadliwą rzecz z jakieś firmy zazwyczaj porzucają tą firmę.

Najbardziej znanymi producentami aparatów fotograficznych w Polsce i na świecie są:

1. Klasa (alfabetycznie)
-> Canon
-> Fuji (dodano 22.01.09)
-> HP
-> Kodak
-> Nikon
-> Olympus
-> Panasonic
-> Pentax (ma doświadczenie, ale mało popularny)
-> Samsung
-> Sony

2. #Krzak
-> Technaxx
-> Trust
-> Yakumo
etc…

I pamiętajcie, że cena nie powinna być głównym argumentem przy zakupie wymarzonego aparatu fotograficznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *